Kulturní akce na měsíc říjen 2023

27.09.2023 08:31

AKCE ŘÍJEN 2023

26.9. Od tohoto dne je k dispozici stezka pro děti a rodiče s názvem „Lesní stezka“, začíná u školky a vede směrem k lomu – děti ví, společně jsme stezku roznášeli. Jedná se o 10 úkolů (nejsou číslované přesně za sebou). Poslední úkol je u lomu. Prosíme, vyfoťte děti, které stezku absolvovaly u posledního – desátého úkolu spolu s lomem a fotku nám pošlete na školkový messenger. Na základě této fotky dostanou děti, které stezku absolvovaly, odměnu. Doporučuje projít teď o prodlouženém víkendu, jelikož pak nezaručujeme, že všechny úkoly na stezce budou. Přejeme příjemnou procházku.

2.10. Hudební představení „Slon a mravenec“ v mateřské škole v Osvětimanech. Pojedeme autobusem 8:12. Děti přiveďte do 7:15, abychom ve školce stihli posvačit.

2.-4.10. Budeme se s dětmi zabývat tématem „Ovoce“, prosíme, aby každé dítě nějaké přineslo – na poznávání podle chutě, pojmenovávání a něco si i upečeme. Děkujeme.

9.-11.10. Budeme se s dětmi zabývat tématem „Zelenina“, prosíme, aby každé dítě nějakou přineslo – na poznávání podle chutě, pojmenovávání a něco si i připravíme. Děkujeme.

10.10. Základy první pomoci pro děti – „Pomůžeš kamarádovi?“ v 9:00.

21.10. Hody Medlovice - hodové vystoupení dětí. Informace budou upřesněny na samostatném plakátku. Tancují děti z Oranžové pastelky, ty také dostanou kroje. Kdybyste měli zájem o kroje pro děti ze Zelené pastelky, nahlaste paní učitelce.

23.-27.10. Budeme se s dětmi zabývat tématem „Podzim“, prosíme, aby každé dítě nějaké přírodniny (šípky, kaštany, žaludy,…). Děkujeme

24.10. Loutkové představení pana Taraby s názvem „Pták Ohnivák a liška Ryška“ v 8:45.

24.10. Vánoční fotografování dětí – 10:30. Možnost vyfotit se i se sourozenci, nahlaste prosím paní učitelce. Na nástěnce bude vyvěšeno pozadí, abyste věděli, jak děti vhodně obléct. Je dobré dát i vhodnou obuv, ať se děti nefotí v papučkách.

31.10. Dýňování. Samostatný plakátek. Akce pro rodiče s dětmi v jídelně MŠ od 16:00, vezměte si svou dýni a ostrý nůž.