Projektový en - Putování za červeným šátečkem a černým kloboučkem.

13.05.2019 17:38

Ve středu 22.5.2019 v rámci projektu Šablony MŠ Medlovice budeme mít projektový den:

„Putování za červeným šátečkem a černým kloboučkem“.

(Seznamování dětí s lidovými tradicemi, místním folklórem, historii a životem našich předků)
Pojedeme s dětmi do selského domku v Kněždubu na exkurzi s výukovým programem „Co si hospodář a hospodyňka oblékali?
(Společně se vydáme na cestu poznání a zjistíme, co že to je jupka, vlňák, fěrtůšek nebo třaslavice, co naše babička a dědeček nosili a naučíme se tyto části krojů oblékat. A abychom si našeho oblečení užili, v duchu se přeneseme na venkovskou tancovačku a zazpíváme si lidové písničky a zvesela si k nim zatancujeme)
Děti přiveďte do 7.30 hod. (máme objednaný autobus, návrat kolem 12.00 hodiny)
Program je hrazený z projektu, tedy pro děti je zdarma). Strava je z MŠ. Oblečte dětem pohodlné oblečení, sebou batůžek, kapesník,pláštěnka, pitíčko).